Podsumowanie Czerwca 2018

Miesiąc czerwiec obfitował w wiele wydażeń a jednym z nich było przystąpienie do kursu 3 poziomy oraz próba realizacji jego założeń. Jednym z założeń jest podsumowanie miesiąca co niniejszym czynię.

Upublcznienie celów oraz ich podsumowywanie wspomagać ma proces ich realizacji. Moje ambitne cele znajdują się tutaj. Zobaczmy zatem w jakim stopniu je zrealizowałem.

 

Waga

Poziom 1: Ważę 88 kg – 2018

Zakładałem na koniec czerwca utrzymać stałą wagę 88kg. Wyszło średnio 88,8kg. Nie jest źle mając na uwadzie weekendowe skoki wzwyż 😉Te 0,8kg spowodowane jest właśnie niekontrolowanymi obżarstwami. Muszę nad tym popracować i będzie naprawdę dobrze.

 

Body fat

Poziom 1: 18% – 2018

Średnia miesięczna wyniosła 20,2% więc powyżej oczekiwań. Cel mocno związany z pierwszym. Nie udało mi się zrobić dokładnych badań pomiarowych, przesuwam je na sierpień.

 

Superfood

Poziom 1: Nie jem słodyczy – 2018

Z jedzeniem jest różnie. Przez większą część czasu odżywiam się bardzo zdrowo ale czasami mam „napady” głodu i zjadam wszystko co popadnie. Kwestia pracy nad sposobem opanowywania tych ataków i sukces murowany.

 

Medytacja

Poziom 1: 1 miesiąc codziennej medytacji – 2018

Jest to ciekawy cel ponieważ przychodzi mi stosunkowo łatwo, medytacja stała się moim nawykiem, oraz pomaga skupić się na realizacji pozostałych. Pozom pierwszy został osiągnięty. W momencie gdy piszę te słowa mam już za sobą 60 dni medytacji, 10min dziennie.

Poziom 1 zrealizowany!!!

 

Mors

Poziom 1: Zimny prysznic codziennie przez 3 miesiące – 2018

Realizacja tego celu idzie również bardzo dobrze. Rezultatu zimnego porannego prysznica również stają się coraz bardziej zauważalne. Jest to kolejny cel którego realizacja jest łatwa i przyjemna ponieważ stał się jednym z moich codziennych rytuałów. Zapraszam do spróbowania 😊

 

IronMan

Poziom 1: 1/4 IM – 2019

Przygotowanie do osiągniącia poziomu 1 idą pełną parą. Dużo biegam i jeżdzę na rowerze. Poprawiam swoje czasu. Jedynie pływanie trochę podupada ale narazie chcę wyokrzystać dobrą pogodę na bieganie i rower. Jak będzie padać to przerzucę się na basen. Dodatkowo chcę spróbować trenować na otwartych akwenach – muszę to jakoś logistycznie ogarnąć.

 

Dochód pasywny

Poziom 1: 5k PLN / miesiąc  – 2018

Ten cel jest słabo przeze mnie kontrolowany. Dochód jest natomiast na chwilę obecną nie jestem w stanie wykazać się obliczeniami które można by zestawić z założonym celem. Na pewno jestm poniżej zakładanego celu. Realizacja tego celu jest mocn związana z celem Biznesmen o którym ponieżej.

 

Najemca

Poziom 1: 1 mieszkanie – 2018

Poziom 1 zrealizowany początkiem roku. Poczyniłem już dalsze kroki w celu realizacji poziomu 2. Na chwilę obecną ten temat nie zajmuje mi tyle czasu oraz nie ma takiego priorytetu aby poświęcać mu więcej uwagi.

 

Fliper

Poziom 1: 1 flip rocznie – 2018

Na chwilę obecną robię tak zwany reaserch oraz uczę się jak podejść do tematu. Oglądam kanał YT Danie Siwiec oraz jestem w trakcie czytania ksiazki Daniela „Nowoczesny inwestor” gdzie opisuje on sposoby inwestowania w nieruchomości.

 

Dobroczyńca

Poziom 1: 0,5% – 2018

Cel bardzo prosty do zrealizowania. Postanowiłem zautomatyzować go przez ustawienie cyklicznego przelewu na akcję „Pajacyk”. Na konto akcji co miesiąc przelewam 0,5% dochodu.

 

Leniuch

Poziom 1: 36h tygodniowo – 2018

Na chwilę obecną rozglądam się w jaki sposób zmniejszyć liczbę godzin wykonywanej pracy oraz zastanawiam się nad sensem tego celu. Co tak naprawdę jest dla mnie pracą i co znaczy pracować przez x godzin tygodniowo.

 

Organizator

Poziom 1: 50 osób – 2018

Nieśmiało rozglądam się za możliwością zaorganizowania meetup’u który byłby zaczynkiem do realizacji pierwszego poziomu. Mam już parę namiarów na osoby które realizowały takie spotkania w mojej okolicy i były by w stanie pomóc w organizacji.

 

Certified

Poziom 1: AWS – Associate – 2018

Nauka idzie pełną parą – kursy online, czytanie FAQ i whitepapers. W lipcu ustawiam termin pierwszego egzaminu który odbędzie się w sierpniu.

 

Bloger

Poziom 1: 10k+ userów – 2019

Co tu dużo mówić – temat leży. Mam w głowie idee i pewnie etapy realizacji jednak nie przybrało to jeszcze żadnej formy. Do poprawy w miesiącu lipcu.

 

Bez długu

Poziom 1: 10% długów – 2019

Dług spłacany na bierząco jednak nie według ambitnego harmonogramu. Zastanawiam się nad tym celem ponieważ uważam że zainwestowane oszczędności mogą przynieść więcej korzyści.

 

Biznesman

Poziom 1: 2 zródła – 2018

Na chwilę obecną jedno źródło dochodu. Robie rozeznanie na temat kolejnych wymyślonych.

 

Podróżnik

Poziom 1: 20 państw – 2019

Stworzyłem listę i na tym poprzestałem. Po podliczeniu okazało się że już odwiedziłem 20 państw. Cel pozostawiam do przemyślenia i lepszego zaplanowania.

 

Romantyk

Poziom 1: Randka raz na miesiąc – 2018

Niestety nie udało się uzyskać założeń na czerwiec ale świadomie z żoną przełożyliśmy ten temat na lipiec.

 

Pomagam

Poziom 1: 1h miesięcznie – 2018

Temat leży. Próbowałem coś znaleść ale narazie nie przykładam wagi do tego celu.

 

Książka

Poziom 1: Przeczytana przez 100 osób – 2020

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

 

Narty

Poziom 1: 1 raz w roku – 2019

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

 

Kite

Poziom 1: 1 raz w roku – 2019

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

 

Krew

Poziom 1: Oddałem 2 litry krwi – 2019

Zgodnie z założeniami oddałem w czerwcu 450ml krwii. Kolejny raz we wrześniu.

 

Niektóre cele idą zgodnie z plane inne wogóle nie poruszają się do przodu, jeszcze jedne bardzo powoli jednak taki sposób dochodzenia do celu jest dla mnie nowością i jeszcze wiele musze się nauczyć. Jest dobrze. Powoli zaczynam realizować wyznaczone sobie cele. Wiem że jest to związane z systematyczną pracą i że rezultaty nie będą widoczne od razu dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i realizować, krok po kroku do celu.