Podsumowanie sierpnia 2018.

Okres wakacyjny to wydawać by się mogło okres odpoczynku i sezon ogórkowy czyli niewiele się dzieje. Ale nie u mnie 🙂 U mnie sierpień to okres wytężonej nauki zwięczonej małym sukcesem, o czym ponieżej. I chociaż skupiłem się tylko na kilku celach a resztę troszkę zaniedbałem to udało mi się złapać momentu dzięki któremu z większą łatwością posuwam się do przodu w realizacji obranych przeze mnie celów. Zobaczmy więc sierpniowe sukcesy i porażki.

Waga

Poziom 2: Ważę 85 kg – 2018

Założenie na koniec lipca 87kg a na wadze 86,9 – ale tylko w ostatni dzień sierpnia 🙂 Tak naprawdę wrzesień pokaże czy uda mi się utrzymać postęp.

Body fat

Poziom 1: 18% – 2018

Poziom tkanki spada wraz z wagą. Miałem w tym miesiącu zrobić profesjonalne badania jednak nie przyłożyłem do tego należytej uwagi i ich nie zrobiłem. Badanie przekładam na wrzesień.

Superfood

Poziom 1: Nie jem słodyczy – 2018

Znaczna poprawa w stosunku do poprzedniego miesiąca. Nie udało mi się wyeliminować słodyczy całkowicie z diety ale mocno nad tym pracuję i widzę postępy.

Medytacja

Poziom 3: 12 miesięcy codziennej medytacji – 2019

Poziom 2 zrealizowany – medytowałem nieprzerwanie przez 90 dni. Rezultat: znaczna poprawa koncentracji na wykonywanych zadaniach. Widzę jeszcze dużo do poprawy, nie wszystkie sesje wychodzą idealnie.

Mors

Poziom 1: Zimny prysznic codziennie przez 3 miesiące – 2018

Zimny prysznic stał się moim codziennym rytuałem do tego stopnia że nie liczę wogóle dni jak długo już tą czynność wykonuję. Zacząłem gdzieś w połowie czerwca więc na koniec września uznam poziom pierwszy za ukończony.

IronMan

Poziom 1: 1/4 IM – 2019

Kontuzja stawu skokowego nie chce się wyleczyć także z bieganiem jest różnie. Dużo za to jeżdzę na rowerze i ćwiczę wzmacniając różne partie ciała. Pływanie trochę odpóściłem kosztem biegania i roweru jednak wracam na basen jak zaczną się jesienne deszcze. Najważniejsze że widać postęp w dystansach i czasach ich pokonywania.

Dochód pasywny

Poziom 1: 5k PLN / miesiąc  – 2018

Jeden z zaniedbanych tematów w tym miesiącu. Mam spisanych sporo pomysłów.

Najemca

Poziom 2: 3 mieszkania – 2019

Na chwilę obecną czekam na mieszkanie numer 2. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do kolejnego – kiedy i gdzie. Na chwilę obecną realizacja celu idzie w dobrym kierunku.

Fliper

Poziom 1: 1 flip rocznie – 2018

W dalszym ciągu dokształcam się w temacie. Ze względów finansowych realizacja pierwszego poziomu może odwlec się w czasie jednak nie odkładam tematu, staram się iść powoli do przodu.

Dobroczyńca

Poziom 1: 0,5% – 2018

Poprzez automatyzację co miesiąc przeznaczam 0,5% dochodu na akcję „Pajacyk”.

Leniuch

Poziom 1: 36h tygodniowo – 2018

Na chwilę obecną rozglądam się w jaki sposób zmniejszyć liczbę godzin wykonywanej pracy oraz zastanawiam się nad sensem tego celu. Co tak naprawdę jest dla mnie pracą i co znaczy pracować przez x godzin tygodniowo.

Organizator

Poziom 1: 50 osób – 2018

Temat nie ruczony w tym miesiącu. Nie ma narazie dla mnie priorytetu aczkolwike pojawiły się pewne przmyślenia.

Certified

Poziom 1: AWS – Associate – 2018

Zdałem egzamin Solution Architect!!! Mocno posuwam się z tematem do przeodu. Rozpocząłem naukę do kolejnego certyfikatu.

Bloger

Poziom 1: 10k+ userów – 2019

Kolejny zaniedbany temat. Mam nadzieję że uda się przyśpieszyć we wrześniu. Przynajmniej takie są plany.

Bez długu

Poziom 1: 10% długów – 2019

Temat nie ruczony w sierpniu. Ze względu na inwestycje zostawiam go narazie w zawieszeniu.

Biznesman

Poziom 1: 2 zródła – 2018

Stworzyłem listę potencjalnych biznesów którymi mógłbym się zająć. Robię reaserch dla kilku z nich.

Podróżnik

Poziom 1: 20 państw – 2019

Temat ma niski priorytet na chwilę obecną. Nie czuję potrzeby realizacji tego tematu. Do przemyślenia co dalej z tym celem.

Romantyk

Poziom 1: Randka raz na miesiąc – 2018

Może trudno to nazwać randką ale mieliśmy jedną niedzielę tylko dla siebie i pojechaliśmy na wycieczkę rowerową, w sumie wyszło 80km 🙂

Pomagam

Poziom 1: 1h miesięcznie – 2018

Temat przenoszę na późniejszy termin. Jeszcze nie czas na takie cele.

Książka

Poziom 1: Przeczytana przez 100 osób – 2020

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

Narty

Poziom 1: 1 raz w roku – 2019

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

Kite

Poziom 1: 1 raz w roku – 2019

Realizacja celu przesunięta na dalszy okres.

Krew

Poziom 1: Oddałem 2 litry krwi – 2019

Kolejna donacja zaplanowana na początek września 2018.

Najwżniejsze dla mnie w tym miesiącu było złapanie momentum które napędza mnie do dalszego działania. Nie ważne są dla mnie nagrody jakie wyznaczyłem sobie za realizację poszczególnych poziomów. Największą nagrodą jest satysfakcja z osiągniętego celu 🙂